Uprawnienia do przejazdów

Sprawdź pogodę!

Czy wiesz, że...

...klimatyzacja w pojazdach komunikacji miejskiej powinna działać, jeżeli temperatura otoczenia przekracza 25 stopni Celsjusza.
Działa ona poprawnie w pojazdach, jeżeli wszystkie okna są zamknięte. Pomimo włączonej klimatyzacji i w związku z częstym otwieraniem drzwi na przystankach, można odczuć spadek skuteczności jej działania.
Widzisz?! Nie bądź obojętny!
BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

IGKM
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej

Kalendarz
Maj 2021
P W Ś Cz P S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: Administrator
Automaty biletowe!
KiedyPrzyjedzie.pl
Rozkłady jazdy (pdf)
Komunikacja tramwajowa

Komunikacja autobusowa
Ogłoszenie!


Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.
Więcej informacji - Kliknij!
GoPay - bilet przez Internet!
Kup bilet! - aplikacje mobilne!
Schemat sieci tramwajowej!
Al. 23 Stycznia
Rozkład w telefonie!
Wybierz swój OS telefonu i zainstaluj aplikację!
Skorzystaj online z wyszukiwarki połączeń!
Przewóz osób taksówkami
Witamy na stronie Organizatora Transportu Publicznego w Grudziądzu!

Kontakt:
56 45 10 447 - sekretariat wydziałowy
56 46 59 288 - punkt sprzedaży biletów ul. Chełmińska ALFA
56 69 68 466 - punkt sprzedaży biletów ul. Legionów
Info
Przebudowa torowiska tramwajowego, 15.03.2021 r.
W związku z pracami drogowymi w ulicy Chełmińskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Brzeźną do skrzyżowania z ul. Piaskową od poniedziałku tj. 15 marca 2021 roku wprowadzone zostaną trasy objazdowe dla następujących linii komunikacyjnych:

Linia komunikacyjna nr 8
- w kierunku krańcówki Rydygiera/Szpital kursować będzie ulicami: Hallera, rondo Pileckiego, Hallera, Cegielniana (nie będzie kursować przez Włodka, Chełmińską, Bydgoską, Pruszyńskiego, Bora-Komorowskiego).
- w kierunku ronda gen. Maczka kursować będzie bez zmian.
Rozkład jazdy linii autobusowej nr 8 [obowiązuje od 15.03.2021 r.]

Linia komunikacyjna nr 10
- w kierunku Białego Boru kursować będzie przez ulice: Hallera, Bora-Komorowskiego, Pruszyńskiego, Bydgoska.
- w kierunku krańcówki Al. 23 Stycznia kursować będzie bez zmian.
Rozkład jazdy linii autobusowej nr 10 [obowiązuje od 15.03.2021 r.]

Linia komunikacyjna nr 12
- w kierunku krańcówki Strzemięcin kursować będzie ulicami: Hallera, Bora-Komorowskiego, Pruszyńskiego, Bydgoska.
- w kierunku krańcówki Poniatowskiego kursować będzie bez zmian.
Rozkład jazdy linii autobusowej nr 12 [obowiązuje od 15.03.2021 r.]

Linia komunikacyjna nr 18
- w kierunku krańcówki Rydygiera/Szpital kursować będzie ulicami: Hallera (nie będzie kursować przez Włodka, Chełmińską, Bydgoską, Pruszyńskiego, Bora-Komorowskiego).
- w kierunku krańcówki Poniatowskiego kursować będzie bez zmian.
Rozkład jazdy linii autobusowej nr 18 [obowiązuje od 15.03.2021 r.]

Linia komunikacyjna nr 22
- w kierunku krańcówki Mniszek kursować będzie ulicami: Hallera, Bora-Komorowskiego, Pruszyńskiego, Bydgoska, Chełmińska.
- w kierunku krańcówki Al. 23 Stycznia, Poniatowskiego kursować będzie bez zmian.
Rozkład jazdy linii autobusowej nr 22 [obowiązuje od 15.03.2021 r.]

Na trasach objazdowych obowiązują wszystkie znajdujące się tam przystanki. Pozostałe nie wymienione linie kursują zgodnie z obowiązującymi rozkładami jazdy.

Linia autobusowa zastępcza za tramwaj AT
- w kierunku krańcówki Al. 23 Stycznia kursować będzie ulicami: Łęgi, Sobieskiego, Konstytucji 3 Maja, Południowa, Chełmińska, Włodka, Focha.
- w kierunku krańcówki Rządz kursować będzie ulicami: Al. 23 Stycznia, Focha, Hallera, Bora-Komorowskiego, Pruszyńskiego, Bydgoska, Chełmińska, Południowa, Konstytucji 3 Maja.

Od 15 marca 2021 r. tramwaje (oznaczone numerem 1) kursować będą na trasie z Dworca kolejowego do Pętli „Tarpno”. Na trasie z Al. 23 Stycznia do osiedla Rządz uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza za tramwaj AT. Przystanek początkowy dla linii AT znajdować się będzie przy postoju taxi, natomiast końcowym przystankiem jest przystanek z drugiej strony ulicy – w kierunku ulicy Sienkiewicza.
Częstotliwość kursowania pojazdów zastępczych odpowiednio: w dzień powszedni co 10 min., w sobotę co 15 min., w niedzielę i święta co 20 min.

Po przesiadce z autobusu na tramwaj i odwrotnie istnieje możliwość kontynuowania jazdy na tym samym bilecie komunikacji miejskiej.

Wszystkich pasażerów przepraszamy za utrudnienia!

Rozkład jazdy linii tramwajowej nr 1 [obowiązuje od 15.03.2021 r.]
Rozkład jazdy linii autobusowej AT (zastępczej za tramwaj) [obowiązuje od 15.03.2021 r.]

Prace drogowe prowadzone będą na trzech niezależnych odcinkach:
- z ruchu wszelkich pojazdów wyłączona zostanie ulica Toruńska na odcinku od ulicy Marcinkowskiego do ulicy Kwiatowej, dojazd mieszkańców na pozostały odcinek ulicy Toruńskiej możliwy będzie od strony ulicy Al. 23 Stycznia oraz od strony ul. Kwiatowej,
- z ruchu wszelkich pojazdów wyłączony zostanie jeden kierunek ruchu ulicy Chełmińskiej, na odcinku od ulicy Brzeźnej do ulicy Piaskowej, ruch pojazdów jadących z kierunku ulicy Włodka oraz z kierunku ulicy Gdyńskiej w kierunku Torunia przekierowany zostanie na ulicę Droga Łąkowa. Ruch lokalny przemieszczający się od ulicy Włodka i ulicy Gdyńskiej w kierunku OM Strzemięcin realizowany będzie poprzez ulicę Brzeźną w kierunku ulicy Kalinkowej. W związku z pracami drogowymi, wyłączony z ruchu pojazdów zostanie pas drogi, na którym zlokalizowano torowisko tramwajowe, a tym samym na ulicy Chełmińskiej od strony ulicy Bydgoskiej w kierunku Centrum oraz od strony ulicy Piaskowej w kierunku ulicy Bydgoskiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy po jednym pasie – wyłączenia z ruchu torowiska wprowadzane będą sukcesywnie w miarę postępu prac.
- z ruchu pojazdów wyłączony zostanie jeden pas ulicy Chełmińskiej na odcinku od ulicy Wiejskiej do ulicy Kraszewskiego, przemieszczanie się pojazdów z kierunku Centrum w kierunku OM Rządz i OM Mniszek odbywać się będzie jednym pasem; w ramach zmian, podtrzymany zostanie ruch pojazdów w obrębie skrzyżowania ulicy Chełmińskiej z ulicą Wiejską, ulicą Tytoniową i ulicą Jackowskiego, w związku z prowadzonymi robotami drogowymi z użytkowania wyłączone zostanie skrzyżowanie ulicy Chełmińskiej z ulicą Kraszewskiego – objazd pojazdów realizowany będzie poprzez ulicę Południową oraz przez ulicę Konstytucji 3 Maja.
W związku z możliwością tworzenia się zatorów w ruchu drogowym w ciągu ulicy Kalinkowej oraz w ciągu ulicy Chełmińskiej, Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu zaleca objazd pojazdów poprzez drogi wysokiej przepustowości tj. Trasę Średnicową i ulicę Hallera, co umożliwi skrócenie czasu przejazdu w relacji północ – południe o ok. 10 minut.